Елате да се запознаете с Zentix – Шампионите на България по LEGO Роботика от националният фестивал FIRST® LEGO®League Бургас 2024, които са дългогодишни ученици на Робопартанс Варна!
Училище по роботика “Robopartans” има за цел да събуди и затвърди интереса на учениците към физика, информационни и комуникационни технологии, математика и като цяло технически науки. Наша мисия е подобряване на обучението в тези области. В нашата извънкласна дейност даваме възможност на учениците да мислят, грешат, създават и да бъдат оригинални. С помощта на реални роботи предоставяме един по-практичен поглед към науката чрез собствена учебна програма с продължителност 7 години.
За учениците от 2-ри до 8-ми клас преподаваме програмиране като изпозваме реални роботи, които решават реални проблеми в класната стая. Учебната програма започва от прости инструкции за роботи и достига до програмиране на компютърни игри на пайтън.
За по-малките ученици предагаме Предучилищна Роботика: Програмиране без Екрани за деца на 5 и 6г и въведение в Компютърна Грамотност с Програмиране за 1-ви клас.


